czwartek, 11 kwietnia 2013

Czekoladki z nadzieniem kokosowym
Składniki (na około 50 czekoladek, 2 formy poliwęglanowe)

Na nadzienie kokosowe: 
150ml śmietany kremówki
80g wiórek kokosowych
80g białej czekolady
30g masła

Na czekoladki: 
400g mlecznej kuwerturyWykonanie

Nadzienie kokosowe: 
Czekoladę posiekać na małe kawałki.

Do rondelka wlać śmietanę, dodać masło, posiekaną czekoladę i podgrzać na małym ogniu aż do rozpuszczenia się masła i czekolady. Zdjąć z palnika, dodać wiórki kokosowe i zmiksować mieszankę przez dwie minuty. 

Gotową masę kokosową odłożyć do wystygnięcia. Aby można ją było użyć do wypełniania pralinek musi ona mieć maksymalnie temperaturę 26°C.


Czekoladki: 
Utemperować czekoladę (o temperowaniu czekolady możecie przeczytać tutaj). Rozpuszczoną czekoladę wylać do foremek do pralin. Następnie należy odczekać 2 minuty i po tym czasie odwrócić formę do góry nogami, tak by czekolada spłynęła i aby w formie pozostała jedynie cieńka warstwa czekolady formująca tzw. korpus pralinki. Nadmiar czekolady zeskrobać za pomocą specjalnej łopatki. Położyć formę na papierze do pieczenia (forma nadal pozostaje do góry nogami) i poczekać, aż czekolada stwardnieje. Po około 15 minutach odwrócić formę, odkleić papier do pieczenia – korpusy czekoladek są gotowe do nadziewania. 

Każdy korpus nadziewać masą kokosową pamiętając by jej temperatura nie przekroczyła 26°C. Należy zostawić trochę miejsca w formie by na koniec zamknąć pralinki czekoladą. W tym celu należy wylać rozstąpioną czekoladę na nadzienie  kokosowe. Odczekać 2-3 minuty i za pomocą łopatki zeskrobać nadmiar czekolady. Aby czekoladki stwardniały, trzeba je pozostawić w temperaturze pokojowej przez 30 minut. Po tym czasie można je wstawić do lodówki. Aby wyjąć czekoladki z formy należy formę lekko powyginać a następnie odwrócić do góry nogami. Jeżeli temperowanie czekolady zostało poprawnie wykonane czekoladki bez problemu wypadnę z formy. 
Print Friendly and PDF

13 komentarzy: